fbpx

Konta osobiste

Gdzie założyć konto osobiste i jakie jest dla Ciebie najlepsze? W tym miejscu sprawdzisz polecane konta, a także przejdziesz do strony bankowej, na której złożysz online wniosek o rachunek.

Nie widzisz poniższej listy? Wyłącz na chwilę adblocka lub przejdź na tę podstronę >

Konto osobiste – jakie najlepsze? Jak wybrać?

Podczas wyboru banku, w którym założysz konto osobiste, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • czy są opłaty za prowadzenie konta i posiadanie karty? A jeśli tak, to jakie są warunki, aby konto było darmowe? Zwykle banki nie pobierają opłat, gdy wykażemy się aktywnością (np. zrobimy określoną liczbę transakcji kartą lub wpłynie na konto przelew na określoną kwotę)
  • jakie są zasady wypłaty z bankomatu? Czy bank umożliwia bezpłatne wypłaty tylko ze swoich maszyn, czy też bankomatów wszystkich banków? Jeśli często korzystasz z gotówki, to ta druga opcja może być dla Ciebie istotna
  • jeśli zakładasz konto w promocji z premią, sprawdź jakie są zasady otrzymania bonusu. Zwykle trzeba wykazać się aktywnością związaną z używaniem konta/karty – np. w danym miesiącu zrobić kilka płatności czy przelewów. Plusem promocji bankowych jest to, że stosunkowo niewielkim wysiłkiem możemy otrzymać nieraz kilkusetzłotową premię. I co najważniejsze, to nie jest żadna loteria. Jeśli spełnisz warunki promocji, wtedy premia jest gwarantowana!
  • jeśli ważne są dla Ciebie płatności mobilne, sprawdź czy bank oferuje płatności BLIKiem, poprzez Apple Pay i Goole Pay, czy też np. zegarkami

Ciekawostki Finansowe | Blog o finansach osobistych
Logo