fbpx

Chcesz wypłacić większą kwotę z kasy banku? Musisz zamówić wcześniej gotówkę

Masz na koncie pokaźną sumkę i planujesz wypłacić ją w kasie banku? Nie zawsze uda się to zrobić wchodząc z ulicy bez zapowiedzi. Od pewnego limitu (każdy bank ma inny), wypłatę większej kwoty trzeba awizować. I poczekać na gotówkę. W większości banków nie otrzymasz od ręki więcej niż 20 tys. złotych. Chociaż są banki, w których limit jest mniejszy.

Dzieje się tak, gdyż m.in. ze względów bezpieczeństwa poszczególne oddziały nie przechowują dużej ilości gotówki.

Wypłata dużej sumy z konta: co trzeba wiedzieć?

Najważniejsza zasada: każdy z banków ma inne reguły wypłat większych sum gotówki z kasy w oddziale. Różne są limity, a także terminy awizacji i dostarczenia gotówki. Dlatego zawsze przed taką operacją skontaktuj się ze swoim bankiem i zapytaj o procedurę. Pamiętaj też, że bank może naliczyć opłatę za transakcję gotówkową w oddziale. Warto więc sprawdzić wcześniej tabelę opłat.

Jak to jest w bankach? Przykłady

Na infoliniach kilku banków, w których mam konta osobiste, zapytałem o wypłaty złotówkowe. Oto czego się dowiedziałem.

W Banku Millennium bez zamawiania gotówki można dziennie wypłacić 20 tysięcy złotych. Jeśli chcemy dokonać większej wypłaty, należy złożyć zamówienie. Awizację można zrobić przez infolinię lub w placówce. Jak się dowiedziałem, jeśli złożymy zamówienie w dzień roboczy do godziny 15.30, wtedy gotówkę będzie można odebrać w kolejny dzień roboczy po godz. 12.30.

W Getin Banku limit wypłat w oddziale bez konieczności awizacji to 10 tysięcy złotych. Chęć wypłaty wyższej kwoty należy zgłosić na infolinii. Jeśli zrobisz to przed 17, wtedy gotówka będzie do odebrania dwa dni później po godzinie 14.

mBank ustanowił limit 20 tysięcy złotych. Jeśli chcemy wypłacić większą kwotę, należy zgłosić ten fakt na infolinii lub w bankowości elektronicznej. Jak się dowiedziałem, jeśli kwota jest niższa lub równa 100 tysięcy złotych, a zgłoszenie nastąpi do godziny 10:30 dnia roboczego, wtedy odbiór gotówki możliwy jest w kolejnym dniu roboczym po godz. 14. Jeśli zaś kwota jest wyższa niż 100 tys. zł, a zgłoszenie nastąpi do godz. 10.30 dnia roboczego, wtedy odbiór będzie możliwy za dwa dni robocze po godzinie 14. W obu przypadkach, gdy zgłoszenie nastąpi po godzinie 10:30, termin odbioru przesunie się o jeden dzień roboczy.

Również Santander Bank Polska ustanowił limit 20 tysięcy złotych. Aby wypłacić większą kwotę, należy zgłosić ten fakt na infolinii dwa dni robocze przed planowaną wypłatą w oddziale.

Gdzie otworzyć konto bankowe: porównanie

1 Komentarz
  1. czyli lepiej oblecieć kilka bankomatów

Dodaj Odpowiedź

Ciekawostki Finansowe | Blog o finansach osobistych
Logo