fbpx

Darmowy przelew natychmiastowy w Revolut. Sprawdzam, czy i jak działa

Revolut udostępnił klientom przelewy natychmiastowe Express Elixir. Dzięki nowej funkcji, można błyskawicznie przelać pieniądze z Revoluta na swoje konto w polskim banku. Usługa jest bezpłatna i dostępna w każdym planie – również tym darmowym.


Załóż Revolut w promocji >


Jak działa przelew Express Elixir w Revolut?

O tym, jak działa ta funkcjonalność w praktyce, sprawdziłem wysyłając pieniądze na swoje konta w PLN w różnych bankach. Pieniądze wysłałem do następujących polskich banków: PKO BP, mBank, Bank Millennium i VeloBank

W każdym z tym przypadków przelew z Revoluta na konto złotówkowe w polskim banku doszedł w ciągu kilku minut.

Natychmiastowe przelewy w Revolut w praktyce

Co ciekawe, na etapie wysyłania przelewu (robiłem to o godz. 16:40), Revolut informował mnie w aplikacji, że przelew dojdzie jutro. Pieniądze na kontach pojawiały się jednak w ciągu kilku minut. Możliwe jednak, że to typowa „choroba wieku dziecięcego” i wkrótce problem błędnej estymacji zniknie.

Przelew natychmiastowy w Revolut – jak zrobić?

Aby wykonać przelew natychmiastowy Express Elixir, wejdź do aplikacji i otwórz zakładkę „Przelewy”

Jeśli nie masz zapisanego konta odbiorcy, kliknij „Dodaj”, wybierz „Bank odbiorcy”, a następnie podaj jego dane (m.in. numer jego polskiego konta).

Jeśli zaś masz już zapisanego odbiorcę, możesz użyć wyszukiwarki, aby go odnaleźć.

W dalszej kolejności wpisz wybraną kwotę i wyślij przelew. Nie musisz zaznaczać żadnej dodatkowej opcji, aby przelew był natychmiastowy – wszystko dzieje się automatycznie.

O czym warto pamiętać robiąc przelew Express Elixir?

Express Elixir to system obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Instytucja ta odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce.

Większość banków uczestniczących w systemie umożliwia odbieranie przelewów natychmiastowych przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. 

Są jednak banki, które robią to w określonych godzinach. Listę sprawdzisz w tabeli dostępności na tej stronie: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Dobry krok

Darmowe przelewy natychmiastowe to rzadkość w bankach. Aktualnie opcja ta jest dostępna dla posiadaczy konta osobistego w Santander Banku Polska.


Nie masz Revoluta? Kliknij tu i załóż go w promocji >


Czytaj również: Kantor Alior Bank: natychmiastowa wymiana walut przez BLIK już dostępna

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Ciekawostki Finansowe | Blog o finansach osobistych
Logo