fbpx

Ten kalkulator kredytu powie wszystko o kosztach i oszczędnościach

Bierzesz kredyt? A może już go masz? Kalkulator Kredytu Tosi, na który ostatnio trafiłem, przyda się w każdej sytuacji. Ile będzie kosztował kredyt po uwzględnieniu dodatkowych opłat? Raty równe czy malejące? Ile oszczędzisz dzięki nadpłacie, a ile zapłacisz, gdy wzrośnie (lub spadnie) WIBOR? To, a także wiele innych parametrów, sprawdzisz dzięki temu przydatnemu narzędziu.

Kalkulator Kredytu Tosi jest darmowy. Autorka stworzyła go pro publico bono, bo sama przechodziła przez proces kredytowy i wie, jak istotna jest możliwość konkretnego sprawdzenia na liczbach różnego rodzaju parametrów kredytu.

Ten kalkulator kredytu pokaże Ci:

  • ile dodatkowo zapłacisz bankowi?
  • jaka jest prawdziwa wartość kredytu po dodaniu opłat stałych lub zmiennych (np. ubezpieczenie)?
  • co się bardziej opłaca: raty równe czy malejące?
  • ile zaoszczędzisz nadpłacając kredyt?
  • co się stanie jeśli wzrośnie/spadnie WIBOR?

Warto również zwrócić uwagę na bardziej zaawansowane funkcje, które znajdują się w tym kalkulatorze. Mowa tu np. o wskaźniku DTS (Debt to Savings). Pozwala on określić bezpieczeństwo Twojego budżetu po zaciągnięciu kredytu, a oblicza się go dzieląc wartość miesięcznego zadłużenia do miesięcznych oszczędności. Oprócz tego, kalkulator posiada opcję dodania regularnych nadpłat przez wybrany okres lub całość trwania kredytu.

Przydatna wiedza

Jakby tego było mało, na stronie kalkulatora znajdziesz wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z kredytem, przykłady różnych symulacji, a także wskazówki. Brawa dla autorki za stworzenie tak przydatnego narzędzia!

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Ciekawostki Finansowe | Blog o finansach osobistych
Logo